MENU

radio_na_żywo

Jesteś tutaj: Reklamacje i zwroty

Reklamacje i zwroty

ZWROT (ODSTĄPIENIE OD UMOWY)

Klient ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży zakupionych w naszym sklepie produktów w ciągu 14 dni od ich otrzymania, na zasadach opisanych w Ustawie z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 nr 827).


Zwrot w 4 krokach:

 1. Wypełnij formularz zwrotu.
 2. Zabezpiecz towar przed wysyłką i starannie spakuj paczkę, dołączając do niej wypełniony formularz zwrotu w wersji papierowej.
 3. Odeślij paczkę za pośrednictwem Poczty Polskiej lub kuriera na adres: 
  GERARDINUM
  ul. Leśna 4
  42-676 Miedary
 4. Zwrot pieniędzy nastąpi bez zbędnej zwłoki, najdalej w ciągu 14 dni po otrzymaniu przez nas paczki.
 • Nie przyjmujemy paczek wysłanych do nas za pobraniem lub paczkomatami.
 • Koszty dostawy towaru do Sprzedawcy pokrywa Klient.
 • Koszt najtańszej dostawy do Klienta pokrywa Sprzedawca – w tej wysokości środki zostaną zwrócone (nie dotyczy zamówienia z darmową wysyłką) wraz z ceną zakupionego produktu na numer konta podany przez Klienta w formularzu zwrotu towaru.
 • Produkty powinny być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone, nie mogą nosić śladów użytkowania wynikających z korzystania z produktu w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy – w przypadku ich obecności kwota będąca ceną produktu zostanie pomniejszona stosunkowo do rozmiarów obecnych śladów użytkowania.

Pobierz formularz zwrotu klikając tutaj

REKLAMACJA

W przypadku reklamacji towar należy odesłać wraz z wydrukowanym i wypełnionym formularzem reklamacyjnym zawierającym opis przyczyny reklamacji na adres:

GERARDINUM
ul. Leśna 4
42-676 Miedary

 • Reklamowane produkty powinny być czyste.
 • Produkty powinny być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone.
 • O sposobie rozpatrzenia reklamacji towaru Klient zostanie poinformowany drogą mailową w terminie 14 dni od dnia złożenia reklamacji.
 • Klient ponosi koszty przesłania towaru. W przypadku uznania reklamacji Sprzedawca zwróci koszty przesłania towaru związane z reklamacją przelewem na wskazany numer rachunku bankowego w ciągu 7 dni od dnia rozpatrzenia reklamacji.

Pobierz formularz reklamacyjny klikając tutaj.