MENU

radio_na_żywo

Jesteś tutaj: OFERTA CAŁA OFERTA - KLIKNIJ ZESTAW MARYJNY TRZECH KSIĄŻEK GODZINKI + MAJ + RÓŻANIEC

ZESTAW MARYJNY TRZECH KSIĄŻEK GODZINKI + MAJ + RÓŻANIEC

ZESTAW TRZECH KSIĄŻEK W FORMACIE A6: WYKŁAD GODZINEK + ROZMYŚLANIA MAJOWE + CZYTANIA MAJOWE.

SPECYFIKACJA ZAŁĄCZONA PONIŻEJ.

Waga:0.25kg

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

ZESTAW ZAWIERA TRZY KSIĄŻKI:

PIERWSZA POZYCJA:

WYKŁAD GODZINEK O NIEPOKALANEM POCZĘCIU Najśw. Panny Maryi w rozmyślaniach NA KAŻDY DZIEŃ MIESIĄCA MAJA z przykładami o łaskach i cudach Królowej Niebios z dodatkiem pieśni X. Leonard Solecki  REPRINT 1882 r.

Gdzie się podziały i czy wrócą owe błogie czasy, kiedy to pod każdą strzechą, czy to kmiotka czy szlachcica, pierwej nim zabłysła poranna zorza, już usłyszałeś pieśń, wznoszącą się do Niebios Królowej, Gwiazdy porankowej Maryi? Nuta pieśni rzewna i prosta, słowy niewyszukanemi wielbi Niepokalane Poczęcie Maryi, przyrównując do Niej najcudowniejsze obrazy, tytuły i zdarzenia z Pisma Świętego, które się w Jej Niepokalanem Poczęciu sprawdziły. Pieśń ta rozlegała się jednak nie tylko pod spokojną strzechą ziemianina, rozpoczy-nającego nią dzienne swe prace i sprowadzającego błogosławieństwo Boże na dom, zanim słonko jasne do okienka zajrzało: nie — pieśń ta zagrzewała i pierś chrobrego wojownika, zanim zmierzył swe kopie z nieprzyjacielem, ona doda-wała mu męstwa i pewności zwycięstwa, ona spro-wadzała cudowne nieraz powodzenie na polu wal-ki, bo skierowaną była ku chwale Maryi, której samo Imię jest jakoby „wojska uszykowane porządnie“.

Pieśnią tą są Godzinki o Niepokalanem Poczęciu Najśw. Panny Maryi.

*       *       *

Z pokłonem Panno Święta ofiaruję Tobie

  Te Godzinki ku większej czci Twojej i ozdobie.

Prosząc, byś nas zbawienną drogą prowadziła,

A przy śmierci nam słodką Maryą przybyła.

DANE TECHNICZNE:

ILOŚĆ STRON

176

WYMIARY

A6 (148x105 mm)

OKŁADKA

miękka, klejona

PAPIER

kremowy 60 g

CZCIONKA

standardowa

WYDAWCA

GERARDINUM

WYDANIE

pierwsze

ROK WYDANIA

2021

OPIS

zawiera kopię wydania z 1882 r.

NR KATALOGOWY

187000

CZAS WYSYŁKI

od 28 kwietnia

 

 

DRUGA POZYCJA:

Rozmyślania Majowe o Tajemnicach Różańca N. M. Panny X. Józefa Krukowskiego

REPRINT 1884 r.

Książkę ułożono w ten sposób, aby na każdy dzień miesiąca maja przypadało jedno rozmyślanie z przykładem. Pozycja ta dla pobożnych Czcicieli Maryi może służyć nie tylko jako czytania majowe, ale także przydać się w każdym czasie roku liturgicznego.

DANE TECHNICZNE:

ILOŚĆ STRON

216

WYMIARY

A6 (148x105 mm)

OKŁADKA

miękka, klejona

PAPIER

kremowy 60 g

CZCIONKA

standardowa

WYDAWCA

GERARDINUM

WYDANIE

pierwsze

ROK WYDANIA

2021

OPIS

zawiera kopię wydania z 1884 r.

NR KATALOGOWY

187000

CZAS WYSYŁKI

od 28 kwietnia

 

TRZECIA POZYCJA:

CZYTANIA MAJOWE DLA LUDU CZYLI ZBIÓR HISTORYJ I PRZYKŁADÓW ŚWIĘTYCH na każdy dzień miesiąca MAJA X. Otton Hołyński REPRINT 1910 r.

Znaną i głośną jest w świecie staropolska po­bożność ojców naszych do Najświętszej Panny i trudno znaleść drugiego narodu, który by tyle doznawał łask za przyczyną Najświętszej Panny, jak polski. Ale bo też u nas nie tylko lud, ale rycerstwo i szlachta, i królowie szczególniejszym sposobem czcili Maryę, Jej oddawali siebie i kraj cały w opiekę. Widzimy to najbardziej na królu Janie Kazimierzu. Już to od dzieciństwa kochał on gorąco Matkę Najświętszą i biegał często do bliskiego kościoła, gdzie przed ołtarzem Najświęt­szej Panny długie chwile spędzał na modlitwie. Z latami wzrastał w pobożności, a idąc za przy­kładem wielu świętych, wyrzekł się korony, aby służyć Bogu w stanie duchownym. Ale Opatrz­ność Boża inne miała względem niego zamiary. Na usilne prośby całego narodu, kardynałem już będąc, obrany został po śmierci swego brata Wła­dysława, na króla, którą to godność przyjął za pozwoleniem Ojca świętego roku 1648. Lecz nie darmo powiedziano: kogo Bóg miłuje, tego i biczuje. Spełniło się to i na Janie Kazimierzu. Zaledwie zaczął panować, gdy spadło na Polskę wielkie nieszczęście. Z jednej strony Kozacy i Moskale, z drugiej Szwedzi napadali na kraj, niszczyli wsie i miasta. A że wojsko królew­skie nie mogło dać rady najezdnikom, stało się, że nieszczęśliwy król musiał uciekać, zostawiając kraj na Opatrzność Bożą. Strasznie też wyglą­dało wówczas na Polskiej Ziemi. Pola strato­wane i zniszczone, wsie i miasta spalone, a po lasach i górach kryli się biedni mieszkańcy wy­nędzniali głodem, dziesiątkowani zarazą. Ale król nie rozpaczał wśród tych nieszczęść. Przed przeważającą ustępując siłą, przybył on ze swym dworem do Lwowa, szukając schronienia. Tu zaraz udał się do kościoła katedralnego, aby szukać pomocy i ratunku u Najświętszej Panny „Łaskawej” w Jej cudownym obrazie, o któ­rym wczoraj słyszeliśmy. Za przykładem króla rzucili się wszyscy na kolana i z płaczem i ję­kiem modlili się do Bogarodzicy w czasie Mszy Świętej. Po nabożeństwie, król zwrócił się do ludu i tak przemówił: „Gdy Bóg zsyła na kogo nieszczęście, to albo na to, aby go ukarał za jego grzechy, albo aby doświadczył jego cnoty. I na nas Bóg zesłał niezmierne nieszczęścia, a kraj cały pod ich brzemieniem się ugina. Ale czyśmy bez winy, czyśmy nie obrazili Boga ciężko? Jednakowoż miejmy nadzieję. Bóg nas nie opuś­cił; wszak jest nad nami Najświętsza Panna, Matka miłosierdzia i litości — Ona nas ocali.” Potem ukląkł i głośno odczytał ślub, którym sie­bie i królestwo całe oddawał w opiekę Najświęt­szej Panny.

DANE TECHNICZNE:

ILOŚĆ STRON

140

WYMIARY

A6 (148x105 mm)

OKŁADKA

miękka, klejona

PAPIER

kremowy 60 g

CZCIONKA

standardowa

WYDAWCA

GERARDINUM

WYDANIE

pierwsze

ROK WYDANIA

2021

OPIS

zawiera kopię wydania z 1910 r.

NR KATALOGOWY

187000

CZAS WYSYŁKI

od 28 kwietnia

Zapytaj o produkt

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także