MENU

radio_na_żywo

Jesteś tutaj: OFERTA CAŁA OFERTA - KLIKNIJ TRADYCYJNY KATECHIZM KS. GADOWSKI KATECHIZM WIĘKSZY REPRINT 1929 r.

TRADYCYJNY KATECHIZM KS. GADOWSKI KATECHIZM WIĘKSZY REPRINT 1929 r.

"Podstawą naszej Wiary Świętej Rzymsko-Katolickiej są dwa filary: Pismo Święte i podanie ustne czyli Tradycja"

Niech to wymowne - mamy nadzieję, że dla większości z nas oczywiste - zdanie dopomoże nam do porzucania prostestanckich naleciałości naszej wiary, zachęcających nas na każdym kroku do zgłębiania li-tylko Pisma Świętego. Niech to proste, a wymowne zdanie pomoże nam w powrocie do korzeni, do fundamentu katechizacji dzieci, ale także dorosłych, która zawiera się w zgłębianiu i wykładaniu Katechizmu. Katechizmu dobrze i poprawnie, po katolicku ułożonego - a tę gwarancję dają nam dawne wydania katechizmów z początków XIX wieku, takich jak niniejszy, autorstwa ks. Gadowskiego.

Właśnie to motto umieszczone na początku niniejszego wstępu przyświecało nam podczas przygotowywania do druku zarówno tej unikatowej pozycji, jaką jest praktycznie nigdzie dziś już niespotykany "Katechizm większy" ks. Gadowskiego, jak też wznowiony przez nas równolegle Katechizm obrazkowy przeznaczony dla młodszych dzieci, który ma za zadanie uzupełnić katechizację dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Obydwie książeczki cechują się prostotą i klarownością oraz zawierają ciekawe ryciny. Pomimo, że "Katechizm większy" jest przeznaczony, w zamyśle Autora, do użytku dzieci klas II - VIII, to jesteśmy pewni, iż dorośli katolicy płci obojga znajdą tutaj także wiele zacnych smaczków, które potrafią swoją głębią, a zarazem prostotą, zaskoczyć nawet osoby bardzo oczytane w dawnych książkach katolickich.

Szczęść Boże,

Redakcja

Waga:0.25kg
Producenci: GERARDINUM Wydawnictwo Świętej Tradycji

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

Ks. Walenty Gadowski

KATECHIZM WIĘKSZY

Reprint z 1929 r. z licznymi obrazkami, wykonany metodą fotograficzną.

WYDANIE W TWARDEJ, SZYTEJ OPRAWIE, Z DWOMA TASIEMKAMI

Przez co człowiek jest podobny do Boga? Dlaczego złe duchy kuszą nas do złego? Dlaczego Maryję nazywamy Niepokalanie Poczętą? Na jakie kary zasługujemy przez każdy grzech śmiertelny? Po co Pan Jezus wstąpił do Nieba? Czym różnią się między sobą trzy Osoby Boskie? Kiedy Ojciec św. naucza nieomylnie? Przez co Kościół katolicki jest święty? Co łączy wiernych na ziemi, w Niebie i w Czyśćcu? Jak powinniśmy się modlić? Kiedy dobry uczynek podoba się Bogu? Który grzech nazywamy nałogowym? Co nakazuje Pierwsze Przykazanie? Na co Kościół ustanowił posty? Jakie łaski daje Chrzest Św.? Dlaczego nie wystarcza wierzyć tylko w to, co jest w Piśmie Świętym?


Na te i inne pytania odpowiada niniejszy Katechizm z 1929 roku, przeznaczony w zamyśle Autora, ks. Gadowskiego, do użytku dzieci klas II – VIII.

"Katechizm większy jest dla niższych klas gimnazjalnych i realnych, oraz dla 5-go, 6-go i 7-go roku nauki w szkołach powszechnych. W klasach niższych, t. j. na 3-cim i 4-tym roku nauki w szkołach powszechnych, opuścić należy ustępy z gwiazdkami * , jak to czyni mój Katechizm mały." (Słowo od Autora)

DANE TECHNICZNE:

ILOŚĆ STRON

312

WYMIARY

176x116 mm

OKŁADKA

twarda, szyta, dwie tasiemki

PAPIER

biały 60 g

CZCIONKA

standardowa

WYDAWCA

GERARDINUM

WYDANIE

pierwsze

ROK WYDANIA

2021

OPIS

zawiera kopię wydania z 1929 r.

CZAS WYSYŁKI

standardowy

Zapytaj o produkt

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także