MENU

radio_na_żywo

Jesteś tutaj: OFERTA CAŁA OFERTA - KLIKNIJ Ks. prof. SPIRAGO Zbiór przykładów dla ludu katolickiego 1911 r.

Ks. prof. SPIRAGO Zbiór przykładów dla ludu katolickiego 1911 r.

W małej gminie Liveri w południowych Włoszech, dopuścił się pewien rubaszny nieokrzesaniec, tamtejszy policjant Filip Barone, bluźnierstwa przeciw Matce Bożej w ten mianowicie sposób: Było to 28 stycznia 1899. W sprzeczce z żoną w szynku chwycił kawałek sztokfisza, rzucił go na obraz Matki Boskiej, mówiąc: „Ty także nie jesteś dziewicą; zresztą złam mi ramię, jeżeli nieprawda!” Zaledwie te słowa wypowiedział, padł jak gromem rażony na podłogę i leżał pół godziny prawie bez życia. Gdy przyszedł do siebie, prawe jego ramię, którem rzucił na obraz Matki Bożej, było porażone. Nie mógł niem władać i wielkie cierpiał bóle, aż wreszcie umarł 13 lutego 1899; prawe ramię było zupełnie rakiem stoczone. (Nr 407)


Powyższy tekst jest tylko fragmentem jednego z licznych, wymownych przykładów zawartych w tej genialnej, ponad stuletniej książce autorstwa ks. profesora Spirago. Skoro zatem już w starożytności wiedziano o tym, że choć słowa uczą, to jednak przykłady pociągają, jak to określa dawne łacińskie przysłowie: „Verba docent, exempla trahunt”, to uznaliśmy za słuszne podać do rąk miłych Czytelników tę oto drogocenną perłę, która z pewnością utwierdzi w wierze i pogłębi pobożność wielu jej nabywców, a może i niejedno zatwardziałe serce przywiedzie do skruchy i  nawrócenia.


Reprint tej książki został przez nas wydany w twardej okładce, z dwoma tasiemkami, dzięki czemu doskonale nadaje się na prezent oraz do częstego i regularnego odczytywania fragmentów podzielonych tematycznie. Tę pozycję każdy katolik powinien posiadać w swej biblioteczce.

Waga:0.25kg

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

DANE TECHNICZNE:

ILOŚĆ STRON

738

WYMIARY

125x195 mm)

OKŁADKA

twarda, szyta

PAPIER

kremowy 70 g

CZCIONKA

standardowa

WYDAWCA

GERARDINUM

WYDANIE

pierwsze

ROK WYDANIA

2021

OPIS

zawiera kopię wydania z 1911 r.

NR KATALOGOWY

187000

CZAS WYSYŁKI

standardowy

Zapytaj o produkt

Poleć znajomemu

Powiązane produkty

Nasi klienci kupili także