MENU

radio_na_żywo

Jesteś tutaj: OFERTA CAŁA OFERTA - KLIKNIJ Miękka okładka MISSA TRIDENTINA śpiewnik modlitewnik ozdobny Msza Trydencka

Miękka okładka MISSA TRIDENTINA śpiewnik modlitewnik ozdobny Msza Trydencka

Oddajemy do Państwa rąk tę oto książkę do nabożeństwa do Mszy Świętej i pozostałych Sakramentów Świętych w rycie rzymskim. Książkę jedyną taką na rynku: z poruszającymi rozważaniami Męki Pańskiej wraz z Ordo Missae oraz łacińskimi tekstami obrzędów Świętych Sakramentów, podstawami ministrantury i rozbudowanym zbiorem pieśni (około 500 pieśni, w tym nabożeństwo popołudniowe na uroczystość Bożego Narodzenia, Nieszpory na niedziele i święta, Nieszpory Maryjne, modlitwy na najważniejsze uroczystości i święta w ciągu roku liturgicznego), z fenomenalną szatą graficzną w postaci druku czarno-czerwonego, ozdobionego bardzo bogato licznymi rycinami z epoki, w tym wieloma realistycznymi ilustracjami Męki Pańskiej umieszczonymi przez nas w trakcie rozważań Mszy Świętej; ilustracjami przemawiającymi do wyobraźni i serca, pomagającymi kontemplować Mękę Pana Jezusa – a są to w większości ilustracje autorstwa genialnego malarza Gustave'a Dore'a.

Nie sposób wyrazić nam słowami piękna i głębi zawartej w tej niepozornej książeczce. Jeśli zastanawiacie się Państwo, czy ma sens kupować kolejny Mszalik, powiemy krótko: WARTO. Jeśli zastanawiacie się, czy ma sens kupić sobie pierwszy Mszalik i który wybrać, powiemy krótko: WARTO WYBRAĆ NASZ!

W czym ten Mszalik wyróżnia się spośród wielu tak licznych, różnorodnych Mszalików dostępnych obecnie w sprzedaży?


Książka niniejsza, która z dużym prawdopodobieństwem stanie się Państwa ulubionym modlitewnikiem do rozważań, modlitwy i kontemplacji w czasie Mszy Świętej, jest wyjątkowa z kilku powodów. Dzięki przejrzystemu i prostemu układowi, będzie doskonała dla osób początkujących czyli tych wszystkich, dla których uczestnictwo we Mszy Trydenckiej jest czymś nowym. Będzie doskonała dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie umieją i nie rozumieją łaciny, nie potrafiąc połapać się w tym, co znaczą dane słowa kapłana czy odpowiedzi wiernych; dla tych właśnie osób, które nawet mając w ręce inne modlitewniki ułożone na użytek dusz uczestniczących w odwiecznej liturgii, zastanawiają się: w którym momencie Mszy Świętej właśnie jesteśmy?
Właśnie po to ułożyliśmy ten Mszalik w kolorystyce czarno-czerwonej z prostym i klarownym układem, aby było łatwiej tym wszystkim osobom odnaleźć się – a ilustracje i jasne opisy czynności kapłana wraz z komentarzem na temat zachowania konkretnych postaw wiernych – będą w tym z pewnością dopomagać.

Książka ta będzie doskonała także dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych, uczestniczących już od wielu lat we Mszy Trydenckiej i chcących otrzymywać w czasie każdej Ofiary Mszy Świętej jak najwięcej łask dzięki pobożnemu w niej uczestnictwu. Będzie doskonała z tego prostego powodu, że źródłem największych łask płynących z uczestnictwa we Mszy Świętej jest rozpamiętywanie Męki Zbawiciela. Dlatego właśnie pragnęliśmy skupić się głównie na tym, wplatając także części stałe Mszy w konkretne sceny odbywające się w Ogrójcu, na dziedzińcu arcykapłana czy na Golgocie, zgodnie z tym, w którym momencie Mszy Świętej właśnie te części stałe przypadają, pomnażając całość o liczne modlitwy do odmawiania przed Mszą Świętą, w trakcie Ofiarowania czy po Komunii Świętej.

Książka ta, dzięki dużemu, wyraźnemu drukowi i przejrzystemu układowi, będzie również doskonała dla osób starszych, którym czytanie w kościele z książek z małym drukiem sprawia kłopoty.

Ufamy, że korzystanie z naszego wydania książki do słuchania Mszy Świętej pomoże pobożnym Czytelnikom pocieszyć konające Serce Jezusowe, napełniając Państwa serca pociechą płynącą z tych dawnych praktyk pobożnościowych; praktyk, które naszych dziadków prowadziły do bram Nieba. Pamiętajmy jednak, że na nic zda się najwytworniejszy Mszalik, najostrzejsza pokuta czy nawet najbardziej tradycyjna praktyka pobożnościowa dla duszy obciążonej grzechem śmiertelnym! Pamiętajmy, abyśmy do tej "wielkiej i straszliwej Ofiary" zbliżali się zawsze z czystym sercem - z sercem ozdobionym łaską uświęcającą.

♦    ♦    ♦

Dla większej Państwa wygody, wydanie niniejsze zawiera:

• ładnie układający się biały papier biblijny, mający zminimalizować grubość, ciężar i wymiary książki, a także zapobiegać zwijaniu się lub stawaniu kartek na sztorc w czasie modlitwy;

duży druk, który ma za zadanie zminimalizować osobom starszym trudności w czytaniu;

miękką, szytą okładkę

Rekomendujemy nabycie tego wydania w pierwszej kolejności jako sprawienie sobie prezentu dla SIEBIE – przy odpowiednim użytkowaniu, będzie to z pewnością jeden z najcenniejszych prezentów: prezent na całe życie. Doczesne i wieczne.

W zakresie treści umieściliśmy tutaj m.in.:
♦ Podstawy ministrantury
♦ Nabożeństwo przy wejściu do kościoła
♦ Sposób słuchania Mszy Świętej poprzez rozpamiętywanie Męki Zbawiciela wraz z częściami stałymi Mszy Świętej (tzw. Ordo Missae)
♦ Modlitwy przed i po Mszy Świętej
♦ Antyfony końcowe po łacinie i po polsku
♦ Modlitwy po Mszy Świętej recytowanej zarządzone przez papieża Leona XIII       

♦ Bardzo rozbudowane modlitwy przed i po Komunii Świętej
♦ Komunię Duchową
♦ Adorację Najświętszego Sakramentu
♦ Modlitwy do innych Sakramentów Świętych, w tym rozbudowane nabożeństwo do Spowiedzi Św. wraz z zasługującymi na uwagę  łacińskimi tekstami odmawianymi przez kapłana podczas udzielania tego Sakramentu oraz uwagami o ciężkości grzechów (rozróżnienie grzechów powszednich od śmiertelnych)
♦ Łacińsko-polskie obrzędy Chrztu Świętego, Bierzmowania i Ostatniego Namaszczenia oraz modlitwy podczas udzielania tych Sakramentów.

W części śpiewnikowej, poza pieśniami pogrupowanymi wg konkretnych okresów roku liturgicznego, na uwagę zasługują:
♦ Modlitwy na najważniejsze uroczystości i święta w ciągu roku
♦ Oktawa modlitw o jedność Kościoła (dawna wersja)
♦ Antyfona na poświęcenie palm
♦ Litania do Wszystkich Świętych na dzień św. Marka i Dni Krzyżowe, z dialogowanym Psalmem 69, modlitwami przy krzyżu, modlitwami o pokój i urodzaje
♦ Różaniec z tradycyjnymi rozważaniami
♦ Droga Krzyżowa z dawnymi tekstami rozważań

♦ Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny

♦ najważniejsze Litanie: do Najświętszego Serca Pana Jezusa, do Męki Pańskiej, o przyjęciu Najśw. Sakramentu, do Ducha Świętego, Loretańska, o śś. Aniołach Stróżach, do Wszystkich Świętych, do Św. Józefa, do św. Ap. Piotra i Pawła, Litania serca skruszonego za grzechy, Litania wynagradz. zniewagi P. Jezusowi w Przenajśw. Sakramencie

♦ nabożeństwo popołudniowe na uroczystość Bożego Narodzenia, Nieszpory na niedziele i święta, Nieszpory Maryjne
♦ niespotykana we współczesnych wydaniach śpiewników dawna, bogata w treść Pieśń Katechizmowa: Trójca Bóg Ojciec.

Zapewniamy, że książeczka ta będzie zarówno dla Państwa, jak i Państwa najbliższych niezrównaną pomocą do rozkochania się w liturgii naszych dziadów i pradziadów.

Dla szerszych możliwości wyboru wersji okładki, zakresu treści, rozmiaru książki oraz celem stworzenia większej przystępności cenowej miłym Nabywcom, wydaliśmy ją w kilku wariantach (w tym w tańszej okładce miękkiej oraz droższej okładce twardej, a także w wersji skróconej w postaci Ordo Missae), z którymi zachęcamy zapoznać się w dziale: MODLITEWNIKI.

Szczęść Boże!

DANE TECHNICZNE:

ILOŚĆ STRON

768

WYMIARY

163x111 mm

OKŁADKA

MIĘKKA, SZYTA, BEZ TASIEMEK, BEZ ZŁOCEŃ

PAPIER

biały biblijny, 45 g

CZCIONKA

duża

WYDAWCA

GERARDINUM

WYDANIE

pierwsze

ROK WYDANIA

2021

OPIS

zawiera modlitwy i nabożeństwa z przedwojennych modlitewników

NR KATALOGOWY

187001

CZAS WYSYŁKI

standardowy

 

Waga:0.50kg
Producenci: GERARDINUM Wydawnictwo Świętej Tradycji

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

UWAGA! NINIEJSZA WERSJA MSZALIKA TO KSIĄŻKA SZYTA W OKŁADCE MIĘKKIEJ Z ILOŚCIĄ STRON 768 NA PAPIERZE BIBLIJNYM BIAŁYM - ZGODNIE Z DANYMI ZE SPECYFIKACJI TECHNICZNEJ PRODUKTU.

Zapytaj o produkt

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także