MENU

radio_na_żywo

Jesteś tutaj: OFERTA CAŁA OFERTA - KLIKNIJ OGIEŃ MIŁOŚCI JEZUSA CHRYSTUSA ks. Pinart 1849 r.

OGIEŃ MIŁOŚCI JEZUSA CHRYSTUSA ks. Pinart 1849 r.

Wierny reprint wydanej w 1849 r. książki autorstwa księdza Pinart, który z powodzeniem można zaliczyć do klasyki tradycyjnego ascetyzmu obok tytułów takich jak: Wojna duchowna, Filotea, O naśladowaniu Chrystusa, O rozpoznawaniu duchów czy Przewodnik do Nieba (wszystkie te reprinty dostępne w naszej ofercie).

Książka niniejsza zawiera w sobie rozważania dotyczące tajemnic naszego Odkupienia, ukazując w nich niepojętą miłość Boga dla nas. W kontekście danych rozważań zawierają się wskazówki, jak wyeliminować ze swojej duszy wady główne i grzechy, a na ich miejsce wypracować cnoty – wśród nich znajdziemy omówienie m. in. kwestii posłuszeństwa, miłości ubóstwa, umartwienia wewnętrznego, zamiłowania pogardy i upokorzeń, cierpliwości w utrapieniach, unikania grzechów powszednich, darowania uraz, zdania się na wolę Bożą. Dzięki zawartym tutaj licznym rozważaniom pasyjnym, książka ta nada się również do rozmyślań w trakcie Godziny Św. czy W. Postu.

„Jedna tylko modlitwa Pana Jezusa, jedna łza tocząca się po Boskim Obliczu, jedna kropelka Krwi Najświętszej dostatecznemi byłyby dla zbawienia naszego. Tak, woła Św. Jan Chryzostom, jedna łza Jezusa wystarczyłaby dla Odkupienia naszego, ale niedostateczną była dla Jezusa naszego, który chciał nam pokazać ogrom swojej miłości; otóż chcąc dać nam największy onej dowód i nauczyć, jak mamy Go kochać, wolał obrać pogardę niż godności, przeniósł życie ubogie i śmierć bolesną, haniebną nad życie pokoju i chwały.

Oto, co Bóg uczynił dla nas! Oto dowody Jego miłości! A cóżeśmy uczynili dla Niego? O! my niewdzięczni! Jezus wieńczy nas miłosierdziem i miłością, oddaje się nam, poświęca się za nas, staje się Człowiekiem dla nas, aby serca nasze pozyskał, a my Go nie kochamy!”

Waga:0.25kg

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

 

DANE TECHNICZNE:

ILOŚĆ STRON

422

WYMIARY

A6 (148 x 105 mm)

OKŁADKA

miękka, szyta

PAPIER

kremowy 60 g

CZCIONKA

standardowa

WYDAWCA

GERARDINUM

WYDANIE

pierwsze

ROK WYDANIA

2021

OPIS

zawiera kopię wydania z 1849 r.

CZAS WYSYŁKI

standardowy

Zapytaj o produkt

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także