MENU

radio_na_żywo

Jesteś tutaj: OFERTA CAŁA OFERTA - KLIKNIJ ZESTAW KSIĄŻEK GRZECH POWSZEDNI + GRZECH ŚMIERTELNY + OD KOLEBKI DO GROBU

ZESTAW KSIĄŻEK GRZECH POWSZEDNI + GRZECH ŚMIERTELNY + OD KOLEBKI DO GROBU

ZESTAW TRZECH KSIĄŻEK W FORMACIE A6: GRZECH POWSZEDNI + POBUDKI DO UNIKANIA GRZECHU ŚMIERTELNEGO + OD KOLEBKI DO GROBU.

SPECYFIKACJA ZAŁĄCZONA PONIŻEJ.

Waga:0.25kg

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

GRZECH POWSZEDNI, JEGO ZŁOŚĆ, SKUTKI I KARY. Uwagi i przykłady zebrane dla dusz pobożnych przez Ks. Andrzeja Beltramiego - REPRINT Z ROKU 1919.

"Przedkładam Wam kilka uwag i przykładów o grzechu powszednim, wyjętych z Pisma św., Ojców Kościoła i żywotów Świętych Pańskich nie z tym zamiarem, aby się stać waszym nauczycielem, lecz jedynie, aby przejąć was głęboką odrazą do grzechu, który jest największem złem, istniejącem na świecie, złem większem niż wszystkie klęski doczesne, a nawet śmierć sama. Grzech powszedni, oto wielki nieprzyjaciel doskonałości zakonnej, do której wszyscy dążymy, oto przeszkoda, która hamuje postęp w miłości Bożej. Dusza pragnąca prawdziwie wznieść się na szczyty świętości, powinna wydać wojnę bez miłosierdzia swym uchybieniom, swym grzechom powszednim." Ks. Andrzej Beltrami

„Gdyby można jednym grzechem powszednim wygasić wieczny ogień w piekle i wszystkich potępieńców wprowadzić do Nieba, gdyby można zamknąć czyściec i uwolnić wszystkie dusze tam zatrzymane i gdyby można nim cały świat pozyskać Bogu, jeszcze nie byłoby wolno go popełnić: powinnibyśmy zrzec się raczej zbawienia tylu dusz niż zasmucić nieskończony Majestat Boży.”

DANE TECHNICZNE:

ILOŚĆ STRON

120

WYMIARY

A6 (148x105 mm)

OKŁADKA

miękka, klejona

PAPIER

kremowy 70 g

CZCIONKA

standardowa

WYDAWCA

GERARDINUM

WYDANIE

pierwsze

ROK WYDANIA

2021

OPIS

zawiera kopię wydania z 1919 r.

NR KATALOGOWY

187000

CZAS WYSYŁKI

standardowy

Szanowni Państwo, przedstawiona powyżej książka jest reprintem fotograficznym, dlatego jakość druku uzyskana poprzez poddanie skanu oryginału obróbce graficznej może odbiegać od książek składanych standardowo - wnętrze tej książki zostało pokazane powyżej na zdjęciach.

**********************

OD KOLEBKI DO GROBU. Przewodnik życia dla rodzin chrześcijańskich ks. J. Stagraczyńskiego - reprint z roku 1897.

Po raz trzeci, lubo obecnie pod zmienionym tytułem, wychodzi książeczka, napisana pierwotnie przez ks. Alb. Stolca, która wielkie może przynieść pożytki dla rodzin chrześciańskich, gdyż zajmuje się człowiekiem od kolebki do grobu, dając młodzieży, rodzicom, gospodarzom, ludziom każdego wieku i stanu nader zbawienne nauki i przepisy. Przerobiona gruntownie, będzie — tak sobie tuszę — czytana z zajęciem nie tylko w domach chrześciańskich, lecz przez każdego, kto ją weźmie do ręki. Niech i ta praca służy na większą chwałę Boga. Pisałem w Łeknie d. 1-go Grudnia 1896. Ks. J. Stagraczyński

„Słuchajcież! Chrześcijańskie wychowanie dziecięcia winno się rozpocząć wtedy już, gdy dziecięcia na świecie nie ma jeszcze. To znaczy: wy małżonkowie macie pozbywać się wszelkich złych narowów, a natomiast przyswajać sobie, niejako w krew własną przemieniać cnoty chrześcijańskie, obyczaje chrześcijańskie, co bowiem w was jest dobrego lub złego, to przejdzie i na dzieci wasze.” (fragment książki)

DANE TECHNICZNE:

ILOŚĆ STRON

124

WYMIARY

A6 (148x105 mm)

OKŁADKA

miękka, klejona

PAPIER

kremowy 70 g

CZCIONKA

standardowa

WYDAWCA

GERARDINUM

WYDANIE

pierwsze

ROK WYDANIA

2021

OPIS

zawiera kopię wydania z 1897 r.

NR KATALOGOWY

187000

 

*****************************

POBUDKI DO UNIKANIA GRZECHU ŚMIERTELNEGO Ks. Mikołaj Łęczycki REPRINT 1930 r.

Wielebny Ojciec Mikołaj Łęczycki Tow. Jez. (1574— 1652) był jednym z najświątobliwszych mężów, jakich po wszystkie czasy wydał Kościół polski i jednym z najpłodniejszych pisarzy ascetycznych nowych wieków. Pisma jego, wydane przeważnie w języku łacińskim, rozsławiły szeroko imię autora po wielu katolickich krajach zagranicy, cenione przez wybitnych mistrzów duchownego życia, zalecane przez papieży, między innymi ś. p. Leona XIII. Podając obecnie w języku polskim do druku nowy przekład jednego ze znanych dziełek wielkiego pisarza, (dawniejszy przekład, dziś już przestarzały, ukazał się w Wilnie 1705 i był wydawany po kilka razy) zwracamy uwagę czytelnika, że w pismach W. O. Łęczyckiego daremnie byłoby szukać tego, co schlebia ludzkim słabościom i pieści przyrodzone pobożne uczucia. Świątobliwy ten asceta (…) patrzy na rzeczy okiem prostej wiary i pojmuje życie duchowne poważnie i nawet surowo. Sądzimy jednak, że właśnie dlatego pożyteczny będzie wielu duszom, które może niestety odwykły od tak jędrnej, ale zdrowej strawy, jaką on podaje. Niechże więc ta książeczka, dawniej ulubiona przez naszych pobożnych przodków, na powrót idzie w ręce polskie, niech budzi prawdziwą pobożność a zarazem niech pomaga do tego, by pamięć wielkiego jej autora na powrót tak, jak na to zasługuje, odżyła w jego ojczyźnie.

DANE TECHNICZNE:

ILOŚĆ STRON

150

WYMIARY

A6 (148x105 mm)

OKŁADKA

miękka, klejona

PAPIER

kremowy 70 g

CZCIONKA

standardowa

WYDAWCA

GERARDINUM

WYDANIE

pierwsze

ROK WYDANIA

2021

OPIS

zawiera kopię wydania z 1930 r.

NR KATALOGOWY

187000

CZAS WYSYŁKI

standardowy

Zapytaj o produkt

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także